Polifenole i ich wpływ na zdrowie

Wielu z nas kojarzy powiedzenie „w zdrowym ciele, zdrowy duch”. Problem w tym, że naprawdę niewielu wie, jak KOMPLEKSOWO zapewnić sobie zdrowie, a dzięki temu, wydłużyć czas swojego życia.

Tak się składa, że nasza zdolność do spowolnienia procesów starzenia, jak również przeciwstawienia się wielu chorobom cywilizacyjnym ma swoje źródło w kontroli poziomu stresu oksydacyjnego.

Warto zaznaczyć, że sam stres oksydacyjny jest stanem absolutnie normalnym dla naszego organizmu. Bez pewnych ilości uszkodzeń wolnorodnikowych, wiele fizjologicznych procesów utknęłoby w korku. Jednak w temacie uszkodzeń wolnorodnikowych, warto jest przytoczyć słowa Paracelsusa, lekarza żyjącego w Szwajcarii na przełomie XVI wieku. Paracelsus po raz pierwszy zdefiniował zjawisko hormezy i – parafrazując nieco jego wypowiedź – stwierdził, że to nie substancja, lecz dawka czyni truciznę.

Dlatego właśnie, w przypadku stresu oksydacyjnego, słowem kluczem jest NADMIAR. Palenie wyrobów tytoniowych, toksyny środowiskowe, a także intensywny wysiłek fizyczny powodują często nadmierne uszkodzenia wolnorodnikowe. Niekontrolowane, wpływają na nasze DNA, naczynia krwionośne, ale także osłabiają samopoczucie i regenerację. Czujemy się wtedy jak sflaczała dętka, z której ktoś spuścił powietrze. Dlaczego? Bo ktoś nam przygasił naszą elektrownię – mitochondria. To od nich zależy , jak funkcjonuje nasz humor, procesy krwiotwórcze, a nawet to, czy zachorujemy na nowotwór i choroby serca. Niebezpiecznie, co? Nie dla każdego. Osoby, które znają rolę prawidłowego odżywiania się, z pewnością mają w swoim menu chociaż niewielką ilość antyoksydantów. Witamina C, witamina E, resweratrol, polifenole z zielonej herbaty – to tylko kilka przykładów substancji o działaniu wiążącym wolne rodniki. Czy wszystkie one działają tak samo i z taką samą mocą? Niestety nie. Jedne mają rolę jedynie jako pionki, a inne działają jak hetman w szachach.

Polifenole należą do największej grupy naturalnych antyoksydantów. Związki te są bardzo zróżnicowane pod względem struktury, swojej masy oraz właściwości fizykochemicznych i biologicznych. Związki fenolowe występują prawie w każdej rodzinie roślin wyższych, nie są jednak syntetyzowane w organizmach zwierzęcych, z tego też względu tak ważnym elementem codziennej diety jest chociażby wprowadzenie zielonej herbaty, zawierającej w liściach bardzo dużo polifenoli. Enzymy uczestniczące w przemianach tych antyoksydantów nie występują w organizmach zwierzęcych, dlatego zwierzęta nie mogą syntetyzować pierścieni fenolowych, jak i również ich rozkładać. Mają jednak zdolność przyswajania ich z diety roślinnej i akumulacji w tkankach. Do związków fenolowych można zaliczyć kwasy fenolowe, flawonoidy, lignany i stilbeny.

Wśród polifenoli, warto wyróżnić przede wszystkim te, które mają niską masę cząsteczkową. W tym momencie warto jest przedstawić preparat o nazwie Oligo-Elite, który jest pierwszym na świecie i jedynym w Polsce ekstraktem krótkołańcuchowych polifenoli, o niskiej masie cząsteczkowej, pozyskanych z owoców liczi (85%) i zielonej herbaty (15%). Jeżeli można powiedzieć, że wszystkie antyoksydanty są pomocne dla zachowania zdrowia, to na szachownicy, Oligo-Elite z pewnością ma pozycję hetmana. Nie tylko ze względu na szerokie spektrum działania, ale także ze względu na fakt, że polifenole o niskiej masie zawarte w Oligo-Elite warunkują 5x wyższą wchłanialność w przewodzie pokarmowym, a zarazem warunkują wielokrotnie silniejsze działanie na organizm.

Dlaczego warto zastosować Oligo-Elite?

  • Suplement diety Oligo-Elite chroni skórę przed negatywnym działaniem promieni UV. Redukuje też zmarszczki, przebarwienia
    i poprawia elastyczność skóry.
  • Regularne przyjmowanie Oligo-Elite pozwala bezpiecznie zrzucić zbędne kilogramy, jak również zredukować trzewną oraz podskórną warstwę tłuszczową.
  • Badania naukowe dowiodły dobroczynny wpływ polifenoli na poprawę krążenia. Oligo-Elite eliminuje syndrom zimnych rąk
    i stóp przez rozszerzenie naczyń krwionośnych.
  • Oligo-Elite poprawia wydolność fizyczną, skraca czas powrotu do stanu sprzed wysiłku. Redukuje również szkodliwy stres oksydacyjny.

Na hasło Mauricz TUTAJ KUPISZ Oligo-Elite od Kogen z 10% rabatem

WYRÓŻNIONE SZKOLENIA

zobacz wszystkie

TEMATY NA CZASIE

Zobacz więcej materiałów przygotowanych
przez naszych ekspertów

Rola antyoksydantów i stresu oksydacyjnego w ciele człowieka

Obecnie coraz więcej mówi się o destrukcyjnym charakterze wolnych rodników. Brzmi dość tajemniczo, a jest to nazwa dla…

NAJNOWSZE

Szybki, innowacyjny i zdrowy posiłek – recenzja Supersonic FOOD Powder

Jeśli prowadzisz aktywny styl życia, zapewne miewasz problemy z trzymaniem odpowiedniej diety i bilansowaniem posiłków.…

Polifenole i ich wpływ na zdrowie

Wielu z nas kojarzy powiedzenie „w zdrowym ciele, zdrowy duch”. Problem w tym, że naprawdę…

Recenzja Supersonic FOOD

Dwa słowa. SUPERSONIC Food – pełnowartościowy, naturalny i w pełni roślinny zamiennik posiłku. Jeśli prowadzisz aktywny…

Colostrum zwiększa szczelność bariery jelitowej

Nieszczelnym jelitem nazywa się stan, w którym przez uszkodzony, lub nieszczelny z innego powodu nabłonek…